Alternate Text
 Neredeyim : Kütüphanemiz

Kütüphanemiz

MEHMET AKİF ERSOY İL HALK KÜTÜPHANEMİZ

Osman Zeki ÇOŞAR

OSMAN ZEKİ COŞAR

İL HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRÜ

Çağımızın baş döndürücü bir hızla ilerleyen teknolojisi ve giderek artan bilgi gereksinmesi, toplumlardaki bilgi artışı, o bilgileri iletme ve ihtiyaç sahiplerine en kısa zamanda ulaştırma düşüncesi dünyayı bize bir tuş kadar yakınlaştırmıştır. Bilgiye duyulan ihtiyacın artması ve iletişim teknolojisindeki bu gelişmeler den kütüphaneler de etkilenmiştir. Bilgisayarlaşma, kütüphanelerdeki bilgi – belge kullanımını, saklanmasını ve erişim hızını değiştirmiştir. İnternet kullanımı ile de kütüphaneyi dünyaya, dünyayı kütüphaneye taşıma imkanı sağlamaya başlanmıştır Bu amaçla  M.A.E. İl Halk Kütüphanemiz  çağın gelişmelerine uygun  okuyucu hizmeti vermektedir. Bakanlığımız ve Çanakkale halkının bize verdiği destekle Modern bir kütüphanede olması gereken  her imkânı oluşturmaya çalışmaktayız. Ancak ; bu imkanlar ve hizmetler kıymetli okuyucularımızın,öğrencilerimizin ve halkımızın daha çok ilgisiyle değer kazanacaktır.Sizleri, bir dost kadar yakın olan arkadaşlarımla beraber kütüphanemizde görmekten onur duyarız.

 

MEHMET AKİF ERSOY İL HALK KÜTÜPHANEMİZ 
Çanakkale de ilk defa il halk kütüphanesi 23 Nisan 1955 Tarihinde hizmete açılmıştır. 25 Ekim 1986 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından satın alınan içinde bulunduğu modern binaya taşınmıştır.
Binamız iki ayrı bölümden oluşmaktadır.

Birinci Bölümde 380 metrekarelik geniş,modern Çocuk kitapları bölümü ve Internet salonu,   4/6 Yaş Grubu Çocuklarımız için okul öncesi eğitim bölümü ile görme özürlü okuyucularımız için sesli kitap arşivli bilgi erişim salonumuz mevcuttur. Üst Katta ise sergi salonları, 400 kişilik Tiyatro ve konferans salonu bulunmaktadır.

      İkinci Bölüm; Ana bina 4 katlı olup, tüm birimlerinde okuyucu hizmetleri sunulmaktadır.
1 .Giriş katında Danışma, Vestiyer ve toplantı salonu, 2 Katta Müdür odası Müdür yardımcısı odası ve büro, 3. Katta müracaat eserleri salonu ve yetişkinler salonu, 4 Katta Ödünç kitap verme salonu Süreli yayınlar salonu ve Yetişkinler Bilgi Erişim salonu mevcuttur.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi   


 
 

 

Facebook -  Twitter'da Biz
Mesai Gün ve Saatleri
        
 
 
 Pazartesi - Cuma:08:30/19:00
 Cumartesi:09:00/17:00

        
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 2814 kez gösterilmiştir.